1 ـ پیامبر اکرم(ص)

ـ رسول خدا(ص) فرمودند: بشارت می دهم شما را به مهدی. او در میان امّت من مبعوث خواهد شد و این زمانی است که مردم دچار تفرقه، تزل و گرفتاری شده اند. او زمین را از عدل و داد پرخواهد ساخت همان گونه که پیش از آن از ستم پر می شود. ساکنان زمین و آسمان از وجود او خشنود خواهند شد.

ـ رسول خدا(ص) در حالی که با دست مبارک خود به امام حسن علیه السلام و امام حسین علیه السلام اشاره می کردند خطاب به مردم فرمودند: قسم به خدایی که مرا به حق به پیامبری مبعوث کرد، مهدی این امت از نسل این دو فرزند من است. وقتی دنیا دچار هرج و مرج و فتنه ها از هر طرف آشکار و راه ها ناامن شد و مردم به چپاول و غارت یکدیگر پرداختند و بزرگتر به کوچکتر رحم نکرد و در مقابل، کوچکتر هم احترام بزرگتر را نگاه نداشت، خداوند در چنین وضعی از نسل این دو (امام حسن علیه السلام و امام حسین علیه السلام ) فردی را بر می انگیزد که دژ گمراهی را فتح کرده، دل های نفوذناپذیر را تحت نفوذ خود قرار می دهد. او در آخرامان برای احیای شریعت قیام می کند، همان گونه که من در اول بعثت برای ترویج و تحکیم دین الهی مبعوث شدم.

ادامه مطلب

نامه ای به امام زمان (عج)

حضرت آدم علیه السّلام و مهدویت

حضرت ابراهیم علیه السّلام و مهدویت

امام ,علیه ,السلام ,مهدی ,ـ ,مردم ,علیه السلام ,حسن علیه ,از نسل ,امام حسن ,شد و

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

استراتژی و اندیکاتورهای بورس و فارکس استودیو بامبو دلتا ژنراتور دانش پژوهان جوان خبرگزاری نوجوان بلاگ اختصاصی احسان محمدی قصه ها و داستان های کوتاه و زیبا پرسش مهر- واگویه های نوین در مدیریت آموزش و پرورش سازمان نظام مهندسی استان فارس تبلیغات آنلاین برای رونق کسب در امد